Roma bën “Djallin” në Milano, Liverpul turpërohet nga Atalanta

Liga e Europës me turin çerekfinal të edicionit 2023/2024 zhvilloi këtë mbrëmje ndeshjet e para me skuadrat italiane protagoniste.

Në epiqendër ishte ndeshja e Milanos teksa në fushë u përballen Milan- Roma. Një gol i Mançinit në të 17′ i vuri kapakun kësaj sfide të fituar nga skuadra e De Rosit.

Megjithatë befasia më e madhe e mbrëmjes erdhi nga ‘Anfield’ në takimin ndërmjet Liverpulit dhe Atalantës. Bergamaskët shënuan tre herë duke mos marrë asnjë gol e vendosur ‘heshtjen’ në impiantin e kuq.

Ndërkaq, Leverkusen, skuadra rekordmene e këtij sezoni në Bundesligë, theu me dy gola pas minutës së 82′ Uest Hem. Në Lisbonë, Benfika kaloi 2-1 Marsejën.

Turi çerekfinal, UEFA Europa League:

21:00, shifrat:

Milan- Roma 0-1

Liverpul- Atalanta 0-3

Leverkusen-Uest Hem 2-0

Benfika- Marsejë 2-1

/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!