Shqipëria në festë, Italia në finalen me Ukrainën

Xhiro e dhjetë dhe e fundit e kualifikuesëve ‘Euro 2024’, ecën sot me 7-të përballje të tjera. Nëse në Arenën Kombëtare, Shqipëria pritet të zyrtarizojë përmes festës kreun e Grupit E, në Gjermani (Leverkusen), Italia do duhet të mbrojë vendin e dytë në Grupin C me dy rezultate (fitore&barazim) sfidën me Ukrainën.

Në këtë mori ndeshjesh figuron edhe një tjetër finale. Ajo i përket takimit Slloveni- Kazakistan teksa vendasit luajnë për dy rezultate për të qënë të listuar në shortin e 2 dhjetorit në Hamburg.

Programi për sot:

Grupi C:

Maqedoni e Veriut-Angli

Ukrainë- Itali (në Leverkusen)

Grupi E:

Shqipëri- Ishujt Faroe

Republika Çeke-Moldavi

Grupi H:

Irlandë e Veriut- Danimarkë

Slloveni- Kazakistan

San Marino- Finlandë./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!