Fejnord zyrtarisht kampion në Holandë

Në një ambient të tejbushur në stadium dhe mijëra të tjerë në rrugë, Fejnrod i Roterdamit mundi 3-0 Eagles dhe me dy javë nga epilogu triumfon në Eredivisie.

Në ndeshjen e sotme roterdamasit e teknikut Arne Slot gjetën dy herë avantazhin në pjesën e parë dërsa në të dytën realizuan dhe të tretin duke mbajtur përfunimisht prapa PSV me 68 pikë e shkuar te titulli që i mungonte prej 5 sezonesh.

Festa mori përmasa të jashtëzakonshme. Fejnord rikthehet edicionin e ardhëshëm të luajë në Champions.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!