Skaloni zgjat kontratën me Argjentinën

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Kampioni i Botës me Argjentinën Lionel Skaloni, zgjat kontratën me Federatën Argjentinase të Futbollit deri në vitin 2026-të.

Në fakt, trajneri kampion ndikuar dhe nga kërkesa të shumta të tifozerisë argjetinase kishte disa ditë që kishte lënë të kuptohej se do të vijonte në krye të ‘Albiceleste’.

Kontrata e tij me Kombëtaren e vendit të Amerikës së Jugut kishte përfunduar në dhjetorin e vitit të kaluar, pak ditë pasi me Argjentinën u ngjit në majën e futbollit botëror.

Një realitet i ri që praktikisht mund të bëjë që Mesi futbollist të vijojë së bashku me Lionelin trajner të qëndrojë në fushë. Lajmin e ka bërë zyrtar vetë AFA në rrjete sociale. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!