Argjentina shton një ‘yll’

Pas triumfeve të viteve 1978 dhe 1986, Argjentina rikthehet në krye të botës falë fitores në finalen e luajtur dje kundër Francës në Lusail.

Federata e Futbollit Argjentinase (AFA) ndryshoi menjëherë imazhet në profilet sociale, duke i shtuar një yll të ri stemës së saj.

Tani janë tre, falë arritjes së Mesit dhe shokëve të tij në fianle me Francën pas penalltive.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!