Fiton Ballkani, Morina largohet nga Ferizaj

U zhvilluan sot tre takime në Superligën e Kosovës. Momentin e mirë teksa fituan ndaj Sivaspor 3-4 në grupet e Conference League, Ballkani i shfaqi dhe sot teksa fitoi 2-1 me Malishevën.

Llapi mundi 3-2 Drenicën ndërsa Ferizaj- Gjilani u ndal te barazimi 1-1.

Ndërkaq trajneri i Ferizajt Arbnor Morina, fill pas barazimit me Gjilanin ka deklaruar se jep dorëheqjen.

“Pas takimit të sotëm kundër Gjilanit, kam njoftuar kryesinë e klubit që nuk do të jem më trajner i ekipit sepse mendoj që diçka duhet të ndryshohet që ekipi të ec përpara, me idenë se klubi është më i madh se secili individ”, tha mes të tjerave Morina./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!