Ramsei nderon ‘Peçon’ te Nicë

Surprizon me humbjen në shtëpi Renë, Lilë trimfon ndaj debutueses Okser, Marsejë…

Ish-Juve Aron Ramsei i ruajti ‘nderin’ skuadrës së Nicës me të cilën në prekjen e parë të topit shënoi një supergol.

Ndaj Tuluzës në udhëtim, skuadra e Nicës e cila në staf ka dhe shqiptarin Arjan Peço (ndihmës i Favre) ishte duke humbur 1-0 por menjëherë uellsiani shënoi golin 1-1 i cili mbeti i pandyshuar deri në fund.

Uellsiani 31 vjeçar komentoi në fund të ndeshjes: “Jam i emocionuar që luaj në Ligue 1, është një ndeshje atletike, teknike dhe e shpejtë. Shpresoj që unë mund të bëj pjesën time”, tha Ramsei.

Ndeshjet sot:

Tuluzë- Nicë 1-1

Lilë- Okser 4-1

Anxhers- Nantë 0-0

Montpelje- Trojes 3-2

Lens -Brest 3-2

Renë-Lorient 0-1

Marsejë- Remis 20:45

Të luajtura:

Lion-Axhaksio 2-1 (5 gusht)

Strasburg- Monako 1-2 (dje)

Kleremont-PSG 0-5 (dje) /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!