Isko te Sevilja, Lopetegui e mirëpret

30 vjeçari nuk u përfill nga Zidan e Ançeloti, një tjetër ish teknik e merr te skuadra.

Isko rikthehet në Andaluzi. Mesfushori i njohur u largua nga “Los Blancos” si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me klubin që vitet e fundit nuk i dha shumë hapësirë. Pas 9 edicionëve Isko ikën nga ‘galaktikët’ me të cilët i fitoi të gjithë trofetë e mundur.

Për 30 vjeçarin pati interes të madh nga klube të Seria A por dhe nga Premier League. Isko nënshkruan me Seviljen aty ku do të takohet me ish trajnerin te Reali Lopetegui..

Sevilja ka bërë publik lajmin në “Twitter”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!