Ajaks shpallet kampion në Holandë

Ajaksi i Amsterdamit me një javë nga fundit, shpallet kampion në Eredivisie për herë të 36-të. Publiku i ‘Johan Krujf Arena’ me kapacitet të plotë, përshendet arkitetktin në largim Ten Hag.

Për javën e 33-të skuadra e Ten Hag në ndeshjen e tij të fundit para tifozerisë së gjigandëve holandezë, fitoi 5-0 ndaj Herenven duke mos i dhënë mundësi PSV që ndjek, ta mbërrijë në javën e ardhëshme.

Ndeshjen e fundit, skuadra e Ajaksit do ta zhvillojë në transfertën e Viteshë aty ku natyrisht ish ekipi i Brojës dhe Rashicës do ti bëjë ‘kordonin’ festiv.

Ndërkaq PSV fitoi 3-2 ndaj Nijemegn ndërsa rivali i Romës në finalen e Tiranës për CE, Fejnord u mjaftua me një gol në fitoren në transfertë ndaj Do Ahead Eagles./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!