Dinamo-Skënderbeu dhe Teuta-Egnatia (Live)

Dinamo-Skënderbeu 1-1 final

83′ Gol Skënderbeu, shënon E. Berisha 0-1

103′ Gol Dinamo shënon S. Lilaj 1-1

—————————————————————————

Teuta- Egnatia 3-1 final

9′ Gol Teuta shënon L.Beqja 1-0

12′ Penallti e humbur nga Hebaj për Teutën.

13: Gol Teuta shënon Daci 2-0

60′ Gol Teuta, shënon E. Peposhi 3-0

91′ Gol Egnatia, shënon A. Magani 3-1

—————————————————————————-

Kanë nisur dy sfidat e orës 16:45 të javës së 33-të Abissnet Superiore.

Në Kamëz, Dinamo- Skënderebu në duelin e shpresës ndërsa në Durrës Teuta për të ikur nga fundi pse jo dhe tentuar europën në duelin me rrogozhinasit e Egnatias..

Formacionet: Dinamo- Skënderbeu

Dinamo: Simoni; Maliqi, Miha, Imami, Prodani; Demiri, Siljanovski, Sidibe; Haxhiu, Ibraimi, Rexhinaldo.Tr: Rodolfo Vanoli

Skënderbeu:  Rexhepi; Frashëri, Dumfur, Sadriu, Zguro; Pecani, Viktor, Agnaldo; Mara, Berisha, Mensah. Tr: Skënder Gega

Formacionet Teuta- Egnatia

Teuta: Qirko, Aleksi, Hebaj, Ivanoviç, Kotobelli, Daci, Beqja, Jazxhi, Idrizaj, Peposhi, E. Vila. Tr:Renato Arapi

Egnatia: Puja, Ymerlilaj, Krasniqi, Xhekson, Majkëll, Krivanjeva, Shyti, Delarxhe, Allmuça, Lila, Pedro Augusto.Tr: Zekerija Ramadani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!