Mesi i jep titullin PSG-së

PSG fiton titullin e dhjetë në histori në Ligue 1 të Francës. Me protagonizmin dhe golin e Lionel Mesit, skuadra e Poçetinos kërkoi dhe mori një pikë matematikore në duelin e mbrëmjes me Lens (1-1).

Kësisoji tej zhgënjimi të eleminimit në Champions nga Reali, PSG i gëzohet suksesit në Francë ndërsa me titullin e fituar bëhët skuadra dytë që arrin te 10 tituj.

Vetëm Sent Etien, figuronte skuadra e cila ka arritur këtë shifër në historinë e futbollit francez. Kur duhen dhe 4 javë nga fundi PSG i pari, Olimpik Marsejë i dyti ndërsa Monako qëndron fort te vendi i tretë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!