Frapart për rekord, gjykon finalen e Francës

Një tjetër herë e parë historike për Stefani Frapart. Gjyqtraja franceze 38 vjeçare e cila ka marrë prej vitesh skenën e gjykimit në nivele të larta në Francë, UEFA e FIFA.

Ajo arbitroi një ndeshje të Ligue 1 (Amiens-Strasburg, 28 prill 2019), Superkupën e Europës (Chelsea-Liverpool, 14 gusht 2019) dhe Ligën e Kampionëve (Juventus-Dinamo Kiev, 2 dhjetor 2020).

Këtë radhë, Frapart do të drejtojë finalen e Kupës së Francës. Është Federata Franceze e Futbollit e cila ka miratuar propozimin e Komisionit Federal të Gjyqtarëve pr të qenë bilbili i Nicë-Nantë, planifikuar për të shtunën më 7 maj në Stade de France (21:00).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!