Italia dhe Spanja gjysmëfinalistet e para…

Belgjikë- Itali 1-2

Italia është në gjysmëfinale të Euro 2020. 2-1 kundër Belgjikës, më e mira në e renditjes FIFA, të veshur me të kuqe, në Allianz Arena të Mynihut kundër Italisë. E cila ishte e bardhë në kostum por jo në frymë, blu si kurrë më parë.

Të kaltrit e çuan në 32 numrin e ndeshjeve pa humbje në një sfidë ku treguan të gjithë forcën e tyre që në fraksionin e parë. Fillimisht Italisë iu anulua një gol për pozicion jashtë loje të Bonuccit.

Ishte Barella me një gol të bukur dhe Insinje me një perlë nga distanca i dhanë avantazhin e dyfishtë Italisë që në pjesën e parë, por në fundin e saj Doku fitoi një penallti të cilën e kthehu në gol Romelu Lukaku teksa kronometri shënonte 45+2.

Në pjesën e dytë Italia u mbrojt mirë ndërkohë që Belgjika nuk kishte forcë për të ndryshuar fatet e ndeshjes. De Bryne i vetëm dhe jo në kondicionin më të mirë nuk mund të bënte këtë belgjikë në “perendim” të merrte më shumë.

Zvicër- Spanjë 2-4 (penallti)
Spanja është gjysmëfinalistja e parë e Euro 2020. Në 18:00, iberikët kaluan jo pa vështirësi Zvicrën teksa pas barazimit 1-1 (gol i Shaqirit) Furitë e Kuqe ia dolën të eleminojnë përfaqësuesen e Petkoviç pas goditjes së penalltive me shifrat totale 4-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!