Radha e Anglisë, Holandës dhe…shqiptarëve

Dita e tretë e Euro 2020 nis me një ndeshje të nivelit superior pasi në Grupin D, do të vihen përballë në ‘Wembley’, Anglia me Kroacinë. Anglezët e drejtuar nga Garet Sauthgejt në rang listë e katërta në botë, niset si favorite ndaj nënkampionëve të botës, Kroacisë.

Në 18:00 debutim absolut për fqinjët e mbushur me shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Skuadra e Angelovskit do duhet të përballet me Austrinë në Rumani për të bërë gjithëçka për të dalë nga Grupi C ku gjëndën dhe Holanda e Ukraina.

Padyshim Enis Bardhi lider absolut në këtë kombëtare por dhe Ezgjan Alioski, Egzon Bejtullai, Visar Musliu, Arijan Ademi e Ferhan Hasani janë aty për të bërë histori.

Në 21:00, Grupi C plotësohet mesfidën e Amsterdamit aty ku Holandë- Ukrainë zgjon emocionet e së shkuarës. Frank De Bur trajneri i portokallinjëve, në epiqendër të kritikave muajt e fundit. Përballë një tjetër trajner me famë si futbollist si Andrei Shevçenko e cila vjen në fazë finale me mjaft risi por me të njëjtin entuziazëm për të bër surprizë.

Sot, Grupi D:

15:00

Angli-Kroaci (Angli)

Grupi C

18:00

Austri-Maqedoni e Veriut (Rumani)

21:00

Holandë-Ukrainë (Holandë)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!