Nis Kupa e Amerikës, Brazili tri gola…

Brazil- Venezuelë 3-0

Ka nisur kampionati i Amerikës Latine me Brazilin organizator ndërsa CONMEBOL hapi turneun me Brazil- Venezuelë

Brazili falë kualitetëve në grup udhëhoqi qënë pjesën e parë ndërsa Markuinios ka shënuar për skuadrën e teknikut Tite. Mbrojtësi ndoqi një top të kthyer dhe depozitoi në rrjetë kur luhej e 23-ta.

Kjo pjesë pa dhe një rast fatal për Nejmar që nga afër sfumoi për golin e dytë. Nga ana tjetër Venezuela pretendoi një penallti të cilën VAR nuk e pa.

Në të 64′ Nejmar realizon nga penalltia. Pjesa tjetër ofroi golin e tretë me Barbozën në të 89 pas asistit të Nejmar. 3-0, Brazili që merr tri pikë.

Ndërkaq, në takimin tjetër, Kolumbia fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Ekuadorit.Golin e fitores e shënoi Kardona.

Brazili:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!