Testi me San Marinon/ Shaland: Ndihem mirë me këtë grup futbollsitësh

Nesër në ‘Fadil Vokrri’ duke nisur nga ora 18:00, Kosova luan një miqësore me San Marinon. Më pas në 4,qershor ‘Dardanët’ marrin udhën drejt Austrisë teksa në Klagenfurt(18:00), do luajnë me Maltën. Kjo miqësore zëvëndesoi atë të parashikuar me Azerbajxhanin por ajo është anuluar…

Ndërkaq, Bernard Shaland trajneri i Kosovës doli sot para mediave për të folur lidhur me testin e nesërm që Dardanët do të zhvillojnë me San Marinon. Zviceriani iu ka dhënë përparësi elemetit të ri dhe pikërisht me këtë pyteje rreth tyre ai ka nisur të përgjigjet.

“Po kam një skuadër me lojtarë të rinj, jemi stërvitur mirë dhe jam i lumtur me këta lojtarë: Është normale që kemi këtë grup pasi disa figurojnë mungesa për shkak dëmtimesh”

Sakaq, pas këtyre dy takimeve testuese Kosova ka në plan dhe dy të tjera me Guinenë dhe Gambian. Në 8 dhe në 11 qershor 2021. Detajet për t’u zbardhur.

Lista e të ftuarëve:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!