Shaland publikon listën, Bytyqi zgjedh Dardanët

Asnjë futbollist nga IPKO, Shaland lë jashtë edhe futbollistë ‘Big’

Trajneri i Kosovës Bernard Shaland, publikoi listën me lojtarët që ka grumbulluar, për dy ndeshjet miqësore me San Marinon dhe Maltën në muajin qershor.

Kosova fillimisht do të luajë miqësoren e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në datën 1 qershor kundër San Marinos, ndërsa 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Austrisë për tu testuar me me maltën në përballet kundër në Klagenfurt.

Rrahmani, Vojvoda, Rashica apo Vedat Muriqi nuk janë listuar nga tekniku helvet i dardanëve..

Zymer Bytyqi i cili luan në një skuadër me sulmuesin e Kombëtares, Sokol Cikalleshi zgjodhi të përfaqësojë Kosovën dhe tani ka marrë udhën drejt skuadrës A të Kosovës.

Këto janë ristë e plota të teknikut:

Destan Bajselmani (Pec Zwolle), Bashkim Ajdini (Vfl Osnabruck), Blendi Idrizi (Schalke 04), Lorik Emini (Fc Luzern), Valmir Sulejmani (Hannover 96), Zymer Bytyqi (Konyaspor) dhe Astrit Selmani (Hammarby), janë emrat e rijn që i janë bashkuar ekipit A për këto dy miqësore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!