Sparkata e fundit në La Liga, Bajern për…birra

Festa në Neptuno (Atletiko) apo Cibeles (Real), La Liga vendos sot.

La Liga gati të mësojë sot fituesin e titullit kampion të edicionit 2020-21. Të gjitha ndeshjet e javës së fundit të kampionatit spanjoll duke nisur nga ora 18:00. Kryeson Atletiko me dy pikë më shume se Real Madrid. Skuadra e Simeones luan në transfertë me Vajadaolid ndërsa Real pret Vijareal.

Në Bundesligë Bajerni i korurëzuar kampion pret të bëjë festën tradicionale. Trofe dhe birra. Për tu përcaktuar skuadrat që do të luftojnë për mbijetesë. Këln, Verder dhe Arminia Bielefeld për të mos shoqëruar Shalkën në Bundesligën 2. Po njëra prej tyre shkon në play-out me të tretën e Bundesligës 2.

Seria A, luan tri takime pa llogari. Ata të nesërmet, janë të gjitha të kushtëzuara…

Ndeshjet sot, në tri kampionate elitare në Europë.

Seria A: 20:45

Krotone- Fiorentina

Kaljari-Xhenova

Sampdoria- Parma

Bundesliga: 15:30

Bajern-Augsburg

Dortmund- Leverkusen

Hofenheim- Hertha

Eintraht- Frajburg

Union Berlin- Lajpcig

Këln- Shalke

Verder- Gladbah

Shtutgart- Bielefeld

La Liga:  18:00

Selta Vigo- Betis

Eibar- Barcelona

Hueska- Valencia

Osasuna- Sociedad

Real- Vijareal

Vajadolid-At. Madrid

Elce- Bilbao

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!