Llapi fitoi Kupën e “gabuar”

Mediat sportive në Kosovë, kanë zbuluar një fakt interesat. Pas finales së Kupës fituar nga Llapi i Podujevës ndaj Dukagjinit (penallti 4-3), trofeu i dorëzuar nuk ka tekstin e drejtë drejtshkrimor.

“Federata e Futbollit e Kosovës në trofeun e Kupës së Kosovës ka bërë një gabim të madh drejtshkrimor.

Në mbishkrimin te trofeu në vend të “Federata e Futbollit e Kosovës” është shkruar “Federata e Fudbollit të Kosovës”, duke e zëvendësuar shkronjën “t” me “d” dhe “të Kosovës” në vend të “e Kosovës” siç është me statut”, shkruajnë mediat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!