Pas Interit, festojnë titullin Ajaks e Zenit

Jo vetëm Inter në Seria A. Titullin kampion në kamionate të tyre e kanë fituar para kohe edhe Ajaksi i Amsterdmit në Holandë dhe Zenit në Rusi.

Nëse në Holandë, ‘Harkëtarët’ e patën thuajse formalitet fitoren me Venlon e parafundit në Eredivisie (4-0), kampionët e Rusisë përpara takimit, e kishin shumë të vështirë me Lokomotivën e Moskës e cila vinte në Shën Petersburg me petkun e sfiduesit duke u pozicionuar i dyti.

Shifrat e Zenit- Lokomotiva Moskë tenistikë 6-1 duke i dhënë përmasa të jashtëzkonshme festës së vendasëve.

Ndërkaq e me përmasa madheshtore festa në Amsterdam për trofeun e 35 kampion. Tifozët e skuadrës së Ten Hag kishin rrethuar ‘Johan Krujf Arena’ për festën.Tri javë nga fundi Ajaks dhe 2 javë para Zenit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!