Mezani jep dorëheqjen nga Gjilani…

Humbja në derbi me Dritën 2-3, i ka kushtuar vendin e punës vlonjatit Gentian Mezani.

Në fakt, Gjilani prej angazhimit të Mezanit në timon, ka rritur ndjeshëm performancën duke e orientuar klubin drejt kreut të tabelës në Ipko. Vjet e mbylli me pikë të barabarta me Dritën kampione (68 pikë) dhe vetëm ndeshjet direkte i hoqën të drejtën e trofeut.

Humbja e fundit dje dhe pozicioni i 4 në tabelë teksa janë luajtur 15 javë, duket se e kanë detyruar Mezanin të tërhiqet.

Sallah Sherifi, drejtori aktual do drejtojë Gjilanin në vijim dersa klubi të gjëjë zëdhënësin e vlonjatit.

Klubi zyrtarizon në rrjete lëvizjen:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!