Derbi i Gjilanit pa gola, Duro merr pikë në debutim

Drita dhe Gjilani mbyllin derbin pa gola. Edhe pse skuadra kampione ka qënë më kërkuese sërish Drita nuk ka arritur të realizojë së paku një gol. ishte tekniku Adrian Nuhiu i cili pas takimit tha:

Nuk mërzitem aspak që nuk fituam, pasi kemi bërë një paraqitje shumë të mirë.Kemi dominuar ndeshjen në pjesën e parë dhe pjesën e dytë, por thjeshtë nuk arritëm të realizojmë”- tha tekniku.

Ndërkaq edhe sfida tjetër e ditës ndërmjet Trepçi’89- Feronikeli, nuk pordhoi asnjë gol. Një pikë shprese për ‘Niklin që javën e kaluar pranoi largimin Tovërlanit.

Vëndin e tij e mori Klodian Duro me elbasanasin që ia del të marrë në barazim në debutim në Mitrovicë.

Ipko java e 6:

Drita- Gjilani 0-0

Trepçia ’89-Feronikeli 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!