Drita kampione në Ipko, Ballkani ndalet në të 95′-n

Drita e Gjilanit shpallet kampione nga ‘kolltuku’ në Ipko Superligën e Kosovës.

Edhe pse me tri pikë më shumë se ndjekësi Gjilani ndërsa sot skuadra e Mezanit barazoi 2-2 me Ballkanin, ndeshjet mes tyre Drita- Gjilan kanë dhënë dy fitore për Dritën dhe 1 për Gjilanin.

Drita fazen e parë fitoi 0-1 me gol të Cuculit. Në fazën e dytë sërish Drita 0-2 dhe në përballjen efundit, Gjilani fitoi 0-2.

Ndërkaq dëshpërim për takimin Gjilani- Ballkani 2-2. Vetëm barazimi i nxirrte nga lufta për titullin. më pranë ishte Ballkani i cili u barazua nga razak në të 95-tën. Dramë e vërtetë.

Fillimisht Gjilani shënoi në fund të pjesës së parë me Shabanin ndërsa në harkun e 2 minutave (74,76′) Daku dhe Topalli përmbyen shifrat. Në shtesën prej 8 miutave, shënon Gjilani për 2-2 final