Holandë/ Fejnord dhe Utreht propozojnë finalen e Kupës…

Qeveria e Holandës ka marrë një vendim të prerë se në vend nuk do të luhet futboll deri në muajin shtator. Më pas Federata tulipane, doli në komunikatë se titulli kampion, nuk i përket askujt dhe nga kategoria nuk rrëzohet asnjë skuadër.

Mirpo edhe pse kështu, dy finalistet e Kupës, Fejnord dhe Utreht, i kanë shprehur Federatës dëshirën e tyre për të luajtur në finalen e Kupës Holandeze.

Fillimisht ishte caktuar që trofeu i dytë për nga rendësia të luhej në 19 prill. Ndërkohë më pas, teksa para pezullimit të Eredivisie dhe Eerste Divisie u shty sërish për në 12 korrik, Kupa mbeti ‘jetime’.

Pas kërkesës së dy finalisteve, pritet reagimi i Federatës për këtë finale të kërkuar nga klubet. Me gjasë, përpos një finaljeje për Trofe, rendësi merr edhe verdikti ‘europë’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!