Në Singapor, Brazili mbyll në barazim me Senegalin…

Miqësore në Singapor: Brazil-Senegal 1-1 (Firminio 9’/ Diodju 45+1)

Brazili dhe Senegali u takuan sot në Singapor në një event miqësor futbollistik të quajtur ‘Brazil Global Touar’.

Yjet e të dyja skuadrave, kishin udhëtuar deri larg për këtë takim duke e kthyer ndeshjen mjaft atraktive. Në fushë për Brazilin edhe Nejmar,Kasemiro, Firminio etj.

Njejmar luajti takimin e 100 me ‘seleçaon’. Te Senegali Sadio Mane dhe të tjerë futbollistë që gjatë verës në Egjipt u shpallën nënkampionë të Kupës së Afrikës.

Takimi u zhbllokua nga Firmino në mintën e 9-të, ndërkohë që në fund të pjesës së parë, Mane fitoi një penallti të cilën e ktheu në gol Diodju në 45+1.

Në pjesën e dytë, pati disa ndryshime por si Tite ashtu dhe trajneri senegalez Çise, i besuan kryesisht lojtarëve kryesorë.

Brazilinaët edhe pse kontrolluan dhe Nejmar iu afrua disa herë golit të 62-të me kombëtaren, gjithçka u mbyll në barazim 1-1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!