Bierhof, Milani vetëm në…Champions

Ish- sulmuesi i famshëm i Milan Olver Bierhof, në rolin e drejtorit menaxherial te Gjermania, ishte së fundi në Udine, teksa para mikrofonëve të mediave sportive, ka folur edhe rreth zhvillimëve të fundit në shtëpinë kuqezi.

‘Ishte veprimi i duhur për të vendosur një trajner të ri te Milan. Shokët e mi të skuadrës Maldini dhe Boban janë një dyshe speciale në drejtim të skuadrës pasi janë të ndryshëm.

Zvobe (Boban) ishte i prerë në mendime dhe veprime, ndërsa Paolo (Maldini) luajal dhe vendoste shpesh maturinë në komunkim si futbollist. Dalja nga Europa League?

“Kam folur edhe me Klop. Edhe ai ka këtë mendim, ose në Champinos League ose fare.

Në rastin e Milanit për vetë historinë e klubit ose pjesëmarrje në Champions ose asgjë”-është shprehur 51 vjeçari gjerman Oliver Bierhof.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!