Nejmar, gjendet formula drejt Barçës

“Transferimi i Neymar”. Kështu titullohet me të mëdha artikulli kryesor sot i “Sport”, i cili në hapje e quan Nejmarin thuajse të transferuar te blaugranët.

Barcelona dhe PSG, duket se kanë gjetur mënyren e duhur. Nejmar mund të kthehet në blaugrana me formulën e huasë me të drejtën e blerjes.

Një zgjidhje e krijuar enkas për të zhbllokuar marrëveshjen, duke pasur parasysh që dëshira e brazilianit është shumë e madhe për t’u rikthyer në Katalunjë.

Gjesti i Mbapesë dje, gjatë festimeve të Superkupës së PSG, teksa shtyu brazilianin duket qe një “shtysë” e madhe në favor të Nejmarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!