Finale e Champions League, formacionet

Pas pak në “Atatürk Olympic” të Stambollit finalja e madhe e UEFA Champions League ndërmjet Mançester Sitit dhe Interit. Të...
Read More
Finale e Champions League, formacionet

Euro 2024 / Kombëtarja ndeshje kontrolli në “Elbasan Arena”

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot një ndeshje kontrolli brenda grupit në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e kualifikueseve të Euro...
Read More
Euro 2024 / Kombëtarja ndeshje kontrolli në “Elbasan Arena”

Merkatoja/ Klube me lëvizje minimale, trajnerë ende në pritje

Ildi Gruda, Darko Dodev (Vllaznia), Rustem Hoxha (Dinamo), Ronald Sobovale (Laçi), Gentian Selmani, Kaina Nunjes, Erhun Obanor (Tirana), Albiers Keko...
Read More
Merkatoja/ Klube me lëvizje minimale, trajnerë ende në pritje

Brdariç mbyll aventurën indiane

Që nga qershori 2022 ish trajneri Vllaznisë Tomas Brdariç drejtoi skuadrën e Çenaijin FC në Indi. Dy javë më parë...
Read More
Brdariç mbyll aventurën indiane

‘Euro 2024’/ Laçi dhe Muçi: Detyrim fitoren ndaj Moldavisë

Kombëtarja shqiptare vijon me përgatitjet intensive për dy takimet e radhës ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe të vlefshme për kualifikueset...
Read More
‘Euro 2024’/ Laçi dhe Muçi: Detyrim fitoren ndaj Moldavisë

Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Te Flamurtari i Vlorës ka intensitet të lartë pune. Me konfirmimin e dyshes drejtor sportiv-trajner i parë, respektivisht Alfred Ferko...
Read More
Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Finalja e Champions/ Inzagi e Guardiola mbajnë lart moralin

Gjithçka është gati në Stamboll për finalen e Champions League mes Mançester Sitit dhe Interit. Finalja e madhe e UEFA...
Read More
Finalja e Champions/ Inzagi e Guardiola mbajnë lart moralin

Ançeloti kërkon Kejn, Perez pret njërin mes Mbape- Haland

Real Madridi gjendet në një situatë komplekse pas largimit të Karim Benzema-s, i ndarë për të mos pritur përfundimin e...
Read More
Ançeloti kërkon Kejn, Perez pret njërin mes Mbape- Haland

Mançester Junajtid në shitje, Al Kelaifi këshillon palët

Një artikull i 'The Athletic' lidh ofertën për blerjen e klubit të Mançester Junajtid nga Sheikh Jassim (emri i plotë,...
Read More
Mançester Junajtid në shitje, Al Kelaifi këshillon palët

Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e pestë të grumbullimit stërvitjet në një nga fushat e ‘Shtëpisë së Futbollit’, ku...
Read More
Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Futboll vendi


Euro 2024 / Kombëtarja ndeshje kontrolli në “Elbasan Arena”

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot një ndeshje kontrolli brenda grupit ...
Më shumë…

‘Euro 2024’/ Laçi dhe Muçi: Detyrim fitoren ndaj Moldavisë

Kombëtarja shqiptare vijon me përgatitjet intensive për dy takimet e ...
Më shumë…

Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Te Flamurtari i Vlorës ka intensitet të lartë pune. Me ...
Më shumë…

Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e pestë të grumbullimit ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Reali frenohet nga Getafe, Atletiko 5 gola Eibarit

Getafe ndal Real Madridin në ndeshjen derbi në shifrat 0-0 ...
Më shumë…

Atalanta mund Juven, Napoli ndal Interin

Lumë golash te 'Inzagi Lacio'-'Inzagi Benevento' 5-3. Seria A luajti ...
Më shumë…

Kupa e Mbretit fitohet nga ‘Mesi’

Finale e Kupës së Mbretit 2020-21 në Sevilje: Atletik Bilbao- ...
Më shumë…

Zijec dërgon Çelsin në finale të FA Cup

Gjysmëfinale FA Cup : Çelsi- Mançester Siti 1-0. Një gol ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Selmani, vjen trofeu i parë turk…

Finalja e TSYD Cup në Turqi, luajtur sot mes Altinordu ...
Më shumë…

Selmani titullar, skuadra në finale…

 Gentian Selmani, prej javësh është bërë pjesë e Menemenspor në ...
Më shumë…

Tajson: “Nuk e ndaja kokainen”

"Për të shmangur kontrollet antidoping, pija urinën e fëmijeve, gruaja ...
Më shumë…

Hazard mesazh ‘AS’-it, e bëra golin…

Miqësore: Salsburg- Real Madrid 0-1 (Hazard 19') Kritikat e para ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!