Euro 2023/ Ndeshjen e humbi Silvinjo

EUEO 2024, Grupi B: Itali - Shqipëri 2-1 Shqipëria nuk ia del të fitojë, por ia del të shkruajë historinë...
Read More
Euro 2023/ Ndeshjen e humbi Silvinjo

‘Mur’ kuqezi në Dortmund, Shqipëria gati, formacionet

Vetëm pak minuta nga starti i sfidës së shumëpritur, e para për kuqezinjtë në këtë EURO 2024, debutimi i tyre...
Read More
‘Mur’ kuqezi në Dortmund, Shqipëria gati, formacionet

Dita e Shqipërisë, Dortmundi vishet kuqezi

Luhet sot dita e dytë e EURO 2024 që përkon dhe me startin e aventurës së dytë historike për kuqezinjtë...
Read More
Dita e Shqipërisë, Dortmundi vishet kuqezi

Gjermania e hap europianin me “breshëri”

Nga pushime në Shqipëri te goli, Emre Çan vulos fitoren e thellë të Pancerave Euro 2024, Grupi A: Gjermani -...
Read More
Gjermania e hap europianin me “breshëri”

Itali – Shqipëri/ Kombëtarja mbyll përgatitjet për sfidën e parë Euro 2024

Kombëtarja shqiptare është gati për debutimin në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”. Kuqezinjtë kanë zhvilluar sot seancën zyrtare stërvitore në stadiumin...
Read More
Itali – Shqipëri/ Kombëtarja mbyll përgatitjet për sfidën e parë Euro 2024

Starti Euro 2024/ Gjermani -Skoci, formacionet

Pas pak në Allianz Arena të Mynihut 21:00, nis ndeshja e parë e Euro 2024 ndermjet Gjermanisë dhe Skocisë. Para...
Read More
Starti Euro 2024/ Gjermani -Skoci, formacionet

Gjimshiti: Duhet kujdes, Italia luan për trofe

Kapiteni Gjimshiti vlerësoi maksimalisht kundërshtarin, për emrin dhe futbollistët që ka, teksa theksoi se është shumë e rëndësishme një nisje...
Read More
Gjimshiti: Duhet kujdes, Italia luan për trofe

Euro 2024/ Trajneri Silvinjo: E njohim forcën e Italisë, në fushë do të luftojmë për çdo pikë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe kapiteni Berat Gjimshiti dolën pasditen e kësaj të premteje në konferencën zyrtare për media...
Read More
Euro 2024/ Trajneri Silvinjo: E njohim forcën e Italisë, në fushë do të luftojmë për çdo pikë

‘Euro 2024’/Starton Europiani, “Ndeshu Shqipëri”

Nis sot 'Euro 2024'. Eventi më i madh në Europë në rang përfaqësusesh. Shqipëria pjesë e Grupit B, starton nesër...
Read More
‘Euro 2024’/Starton Europiani, “Ndeshu Shqipëri”

U grind me Humels, ikën trajneri i Dortmund

Edin Terziç largohet nga Borusia Dortmund.Pas ultimatumit të dy ditëve më parë të mbojtësit Mats Humels se; 'o trajneri o...
Read More
U grind me Humels, ikën trajneri i Dortmund

Futboll vendi


Tirana afron sulmuesin që i shënoi Podgoricës në Europa League

Fatmir Prengaj është lojtari i dytë (pas Gjumsit) që afrohet ...
Më shumë…

Euro 2024/ Asllani: Në fushë duhet grintë e zemër, plusi ynë janë tifozët

Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës ...
Më shumë…

Kombëtarja U17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj ...
Më shumë…

Fangaj zgjat për dy vite kontratën me kampionët

Mbrojtësi shkodran i Egnatias Abdurraham Fangaj sikundër disa futbolistë të ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Xhaka elozhe Aretës: Më i miri trajner

Granit Xhaka e ka vlerësuar lart Artetën dhe e ka ...
Më shumë…

Bilbao/ Eleminoi Barçën shorti e vendos ndaj Realit

Ka marrë vemendje maksimale në Spanjën e futbollit fakti që ...
Më shumë…

Kumbulla star te Roma, në çerekfinale gjën Interin

Kumbulla në ditë të arta, në fushë për një pjesë ...
Më shumë…

Basti i dyshimtë, kartoni i verdhë involgon Xhakën

Numri 34 i Arsenalit vonoi më shumë se 20 sekonda ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

LeBron: “Nuk luaj pa tifozë”

"Trimi i mirë me shokë shumë". Sentencë perfekte për deklaratën ...
Më shumë…

Ceferin: ‘Do përmirësojmë VAR-in’

Intervistuar nga 'Sky Sports', presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin, foli ...
Më shumë…

Kupa e Mbretit finale baske…

Real-Sociedad- Atletik Bilbao,do të diskutojnë finalen e Kupës së Mbretit ...
Më shumë…

Kasijas, rrebelohet në Porto…

Pak javë më parë lajmëroi se ka ndërmend të kandidojë ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!