Supersfida Holandë- Francë, ndeshja e parë që mbyllet pa gola

U desh të zhvillohej ndeshja e 21-të e këtij europiani që të regjistrohej një rezultat i bardhë pa gola. Holanda...
Read More
Supersfida Holandë- Francë, ndeshja e parë që mbyllet pa gola

Tirana humb testin me Shkëndijen

Me tetovarët e Beqirit, u aktivizua dhe ish futbollisti i Bylis, Trumçi por dhe ishët Cake e Totre Tirana në...
Read More
Tirana humb testin me Shkëndijen

Austria ‘dëbon’ Poloninë, Leva nuk lë gjurmë

Euro 2024, Grupi D: Poloni - Austri 1-3 Penallti bujare për austriakët për 1-3 nga turku Meler, penallti e mohuar...
Read More
Austria ‘dëbon’ Poloninë, Leva nuk lë gjurmë

Zirkze ndryshon ‘kah’, në skenë ngjitet Mançester Junajtid

Joshua Zirkze është emri i nxehtë në tregun e transferimeve të momentit. Fillimisht ishte Milan që nisi bisedat në Londër...
Read More
Zirkze ndryshon ‘kah’, në skenë ngjitet Mançester Junajtid

Ukraina përmbys sllovakët, Grupi E bëhët…lëmsh

Euro 2024, Grupi E: Sllovaki - Ukrainë 1-2 Ukraina merr me përmbysje fitoren e saj të parë në Euro 2024....
Read More
Ukraina përmbys sllovakët, Grupi E bëhët…lëmsh

EURO 2024″/ Arbër Hoxha: Spanja, skuadër e jashtëzakonshme, duam të kualifikohemi

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet intensive në SportCentrum Kaiserau për ndeshjen e fundit dhe vendimtare në grupin B të Kampionatit...
Read More
EURO 2024″/ Arbër Hoxha: Spanja, skuadër e jashtëzakonshme, duam të kualifikohemi

Arbër Hoxha para mediave….

Kombëtarja gjëndët në Kaizerau (Gjermani) teksa po bën gati ndeshjen me Spanjën. Të hënën, Shqipëria luan sfiden e fundit në...
Read More
Arbër Hoxha para mediave….

Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Argjentina e nisi me fitore Kupën e Amerikës në duelin me Kandanë skuadra kampione e botës në fuqi fitoi 2-0....
Read More
Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Asani arrin akord me Las Palmas

Nga Gjermania gazetari Gled Tafaj raportoi për TV Klan se Jasir Asani ka gjetur akordin për 2 vite+1 me Las...
Read More
Asani arrin akord me Las Palmas

Spanja superfuqi, mund Italinë dhe kalon si e parë nga Grupi B

Euro 2024, Grupi B: Spanjë - Itali 1-0 (Kalafiori (OG) 55') Spanja është e kualifikuara e parë nga Grupi B. Një fitore...
Read More
Spanja superfuqi, mund Italinë dhe kalon si e parë nga Grupi B

Futboll vendi


Miqësoret e moshave U17/ Shqipëria mund Azerbajxhanin në Rrogozhinë

Shqipëria U-17 luajti ndeshjen e dytë miqësore ndaj Azerbajxhanit U-17 ...
Më shumë…

Tirana afron sulmuesin që i shënoi Podgoricës në Europa League

Fatmir Prengaj është lojtari i dytë (pas Gjumsit) që afrohet ...
Më shumë…

Euro 2024/ Asllani: Në fushë duhet grintë e zemër, plusi ynë janë tifozët

Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës ...
Më shumë…

Kombëtarja U17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Real Madrid, Superkupa i shkon ‘galaktikëve’

Superkupa e Spanjës në Arabinë Saudite: Real Madrid- Atletiko Madrid ...
Më shumë…

Rikthehen Fiore e Samp, Berisha dorzohet në fund…

Sot 'Seria A' u ndal te takimet e tjera të ...
Më shumë…

E rrallë, Miura kontratë në moshën…53 vjeç

Koha thjesht nuk duket se kalon për Kazuyoshi Miura. Gati ...
Më shumë…

Ksavi mbetet te Al-Sad, kthimi në qershor…

Ksavi Hernandez, nuk do të nënshkruajë për Barcelonën. Ky është ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

S’u gjetën postime.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!