Mentalitet kampioni, Leverkusën shënoi në 14 ndeshje pas minutës së 90′-të

Shpallja kampion në Bundeligë për herë të parë në historinë 120 vjeçare të klubit e ka bërë skuadrën e Leverkusën të thyejë disa tabu.

Xhaka me shokë po vijojnë të mbetën të pathyeshëm prej 49 ndeshjeve radhazi duke përfshirë të gjitha kompeticionet por dhe testet miqësore për një rekord absolut.

Megjithatë në kanalet e klubit “Aspirina” është publikuar edhe një e veçantë mjaft intersante. Skuadra e Çabi Alonsos ka shënuar në të 90′ dhe pas minutës së 90′-të 15 gola në 14 takime.

Hera e parë ndaj Teutonia (Kupë) dhe e fundit këtë fundjavë ndaj Dortmund.

Golat e Leverkusën pas minutës së 90′-të:

90′ kundër Teutonia
90’+4 kundër FC Bajern
90’+2 kundër Sandhauzen
90’+4 kundër Karabak
90’+4 kundër Augsburg
90’+1 kundër Lajpcig
90’+5 kundër FC Bajern
90’+1 kundër Shtutgartit
90’+2 kundër Karabak
90’+3 & +7 kundër Karabak
90’+1 kundër Hofenheim
90’+1 kundër Uest Hem
90′ kundër Verder Bremen
90’+7 kundër Dortmundit

/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!