Inter kampion në derbi, në titullin e 20-të firmos dhe Asllani

Milan- Inter 1-2 (80′ Tomori / 18′ Açerbi, 49′ Turam)

Inter prek majat duke marrë titullin e 20-të në histori në duelin ndaj rivalit më të madh, Milanit.

Historike edhe për futbollistin kuqezi Kristjan Asllani i cili u hodh në fushë në minutat e fundit duke ndjerë ‘dall vivo’ emocionet e një arritje aq të madhe.

Por te titulli me yllin e dytë në fanellë, arritje e madhe edhe për Simone Inzagin që për herë të parë si trajner merr një trofe aq të madh.

Në qytet ka nisur festa….

Ndërkohë më herët u luajt edhe Roma- Bolonja me fundin e rëndë për romakët të cilët u mundën në shtëpi 1-3 nga miqtë e teknikut Mota.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!