De Rosi zgjat kontratën me Romën në ditën e …Milanit

Familja Friedkin, pronarja e Romës ka vendosur sot për t’i rinovuar edhe për një vit kontratën trajnerit aktual De Rosi.

Pikërisht në ditën kur Roma do të zhvillojë ndeshjen e kthimit me Milan për çerekfinalet e Europa League ky lajm vjen e bëhët jo vetëm mirëpritur për ish legjendën e futbollit të luajtur por dhe për ambientin verdhekuq.

Diskutimet lidhur me këtë nismë shkojnë më tej pasi Daniele De Rosi do të ketë mundësi të shtuara për të bërë operacione lidhur me afrime e largime të elementit të klubit romak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!