Tirana-Kukësi, sfida hapëse, vendos Abazaj

Tirana-Kukësi 1-0 (Abazaj 87′)

Po luhet në Air Albania sfida e parë e javës së 31 Abissnet Superiore mes Tiranës dhe Kukësit. Pjesa e parë edhe pse pati raste nga të dyja skuadrat u mbyll pa gola 0-0.

Beshiraj dha sinjalin e parë për Kukësin ndëesa Patrik dhe Jaku iu afruan golit për bardheblutë.

Pjesa e dytë nisi me ritem te larte. Dy shtylla ne fund nga Adetola dhe Solodovnikov per te ardhur te goli i Kristal Abazajit ne te 87′. Finale: 1:0.

Formacionet startuese:

TIRANA: Abdullahu, Mici, Lulaj, Hoxhallari, Jonuzi, Haxhiu, Deliu, Përgjoni, Jaku, Patrik, Abazaj

Trajner: Erbim Fagu

KUKËSI: Tafas, Duka, Zhongo, Lamçe, Reçi, Mingo, Lleshi, Salami, Hasaj, Beshiraj, Solodovnikov

Trajner: Bledar Devolli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!