AF Elbasani 1 pikë larg promovimit, Burreli ngec në shtëpi me Besën

Pesë javë nga fundi, Kategoria e Parë luan….fundin

Java e 28-të konsolidoi edhe më tej pozitat e AF Elbasanit dhe Bylisit drejt Superiores. Verdheblutë mposhtën 2-3 Korabin ndërsa ballshiotët fituan 1-2 në Lushnjë me verdhejshilët vendas.

Fitore jetike mori edhe Kastrioti i Ramazan Ndreut teksa fitoi 1-0 me Luzi 2008. Bie Burreli në shtëpi me Besën e cila mori fitore determinanate në luftën për mbijetesë 0-1.

Flamurtari bën detyrën ndaj Tomorit. Shifrat 3-1 për vlonjatët. Beratasit drejt Kategorisë së Dytë.

Java e 28-të:

Apolonia- Vora 2-1

Korabi- AF Elbasani 2-3

Lushnja- Bylis 1-2

Flamurtari- Tomori 3-1

Burreli- Besa 0-1

Kastrioti- Luzi 2008 1-0/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!