Superiorja në dy ditë, Partizani-Vllaznia finale për vendin e lakmuar

  • Të kuqtë presin shkodranët në ‘Air Albania’. Me formulën e re, vendi i parë dhe vendi i dytë në Final 4 ju mjafton barazimi për në finale…

Fitorja e Dinamos me supergolin e Denison ndaj Teutës në sfidën e prapambetur (1-0, java e 27) i ka dhënë fizionominë e qartë klasifikimit të Abissnet Superiore.

Tani teksa gara ka hyrë në metrat e fundit, objektivët janë tërësisht të hapur për të 10-ta ekipet e këtij edicionit të 85-të futbollistik.

Nisur nga formula e ‘Final Four’ por dhe nga fundi i ngjeshur me skuadra që kërkojnë mbijetesën një gjë duket e sigurtë; Do të ketë ‘finale’ çdo javë dhe kudo luhet.

Kështu, akti i 30-të nis të dielën pikërisht në orën 15:00 me duelin Kukësi- Dinamo Siti. Pason me takimin e orës 18:00 Teuta- Laçi dhe në 20:00 në “Air Albania Stadium”, Partizani-Vllaznia.

Kjo javë mbyllet të hënën teksa në radhë figurojnë duelet; Erzeni- Egnatia (15:00) dhe Skënderbeu- Tirana 18:00./Sportiim.al/

Të dielën:

Kukësi- Dinamo Siti 15:00

Teuta- Laçi 18:00

Partizani-Vllaznia 20:00 (në “Air Albania Stadium”)

Të hënën:

Erzeni- Egnatia 15:00 (Kompleksi Partizani)

Skënderbeu- Tirana 18:00

Klasifikimi pas javës së 29:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!