Supergoli i Denison, Dinamo thyen Teutën

E prapambetur java e 27-të Dinamo Siti-Teuta 1-0 (Denison 90+3′)

Dinamo Siti tregohet skuadër e madhe ndërsa në duelin e prapambetur sot në “Air Albania” mundi Teutën 1-0.

Në fakt ishte Teuta ajo që i ka shkuar më afër golit, duke e kërkuar vazhdimisht në pjesën e parë, teksa shpërdoroi një penallti me Peposhin, i cili u ndal dy herë nga Sali (u rigjuajt pas parregullsive më zonë).

Në pjesën e dytë të lojës, Dinamo u zgjua totalisht dhe në minutën e 90+3 realizoi golin spaktakolar me Denison për tri pikë dhe vendin e 4 në Superiore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!