Tjetër tragjedi, shuhet sulmuesi kolumbian

Ditë e trishtë në botën e futbollit. Guillermo Denis Beltrán, një sulmues krahu 24-vjeçar kolumbian, vdiq nga arresti kardiorespirator pasi u rrëzua në fushë gjatë stërvitjes me ekipin e tij, Real Santa Cruz, të divizionit të parë bolivian.

Kapiteni i Real Santa Cruz, Adolfo Soria Galvarro, ka rrëfyer episodin:

“Ai po stërvitej normalisht dhe u rrëzua. U përpoqën ta ringjallin, por ai vdiq kur u transferua në një klinikë”.

Në një deklaratë në Instagram, klubi nënvizoi cilësitë e sulmuesit:

“Ai ishte shumë më tepër se një lojtar i talentuar, ishte një mik. Një shok ekipi dhe një frymëzim për shumë njerëz. Pasioni i tij për lojën dhe shpirti i tij i palodhur do të vazhdojnë të kujtohen dhe vlerësohen përgjithmonë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!