Dhuna në Trabzonspor- Fenerbahçe, Policia arreston 12 personë

Policia turke ka arrestuar 12 persona pasi tifozët e skuadrës së Trabzonsporit pushtuan fushën pas humbjes në shtëpi kundër Fenerbahçes, duke shkaktuar përleshje të dhunshme me lojtarët mysafirë.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya në X, duke shpjeguar gjithashtu se mes të arrestuarve ishte edhe një person që kishte hedhur një objekt drejt trajnerit të Fenerbahçes.

Tifozët e Trabzonspor pushtuan fushën ndërsa lojtarët e Fenerbahçes festuan fitoren e tyre 2-3. Në fakt disa lojtarë iu përgjigjën tifozëve që i goditën me shqelma dhe grushta, me videon që u bë menjëherë virale. Mbrojtësi Bright Asayi-Samuel zbarkoi një grep djathtas që rrëzoi një tifoz në tokë, ndërsa sulmuesi belg Miçi Batshuaji goditi një tjetër tifoz me një goditje tënivelit karate.

Më tej siguria ndihmoi lojtarët e Fenerbahçes të shkonin në tunel drejt dhomave të zhveshjes. Incidenti ndodhi vetëm disa muaj pasi presidenti i Ankaraguçu u arrestua për grushte ndaj një arbitri në fund të një ndeshjeje, duke bërë që Federata Turke e Futbollit të pezullojë për pak kohë kampionatin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!