Superliga e Kosovës plot befasi, munden Ballkani e Llapi

Njërin nga golat e Gjilanit e shënoi ish mbrojtëi i Laçit Marko Roganoviç.

Superliga e Kosovës prodhoi sot befasinë e madhe të javës së 25-të. Ballkani kryesues me Ilir Dajën në timon, është mundur 2-0 nga Fushë Kosova e vendit të parafundit duke lënë gjithnjë e më të dyzuar çështjen e titullit kampion.

Gjithsesi Llapi i vendit të dytë nuk ka arritur të përfitojë pasi dhe ekipi nga Podujeva u mposht në udhëtim nga Malisheva me rezultatin 2-1.

Ndërkohë Gjilani i Gentian Mezanit ka fituar ndaj Lirisë së Prizrenit me shifra të thellë 3-0. Dy sfidat e nesërme Feronikeli- Drita dhe Prishtina- Dukagjini.

Superliga e Kosovës java e 25:

Fushë Kosova- Ballkani 2-0

Malisheva- Llapi 2-1

Gjilani- Liria 3-0

Nesër ora 13:00

Feronikeli- Drita

Prishtina- Dukagjini/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!