Pas Benitez edhe Almeria shkarkon trajnerin, Pepe Mel e…

Pas largimit të Rafa Benitez nga Selta Vigo dje, një tjetër taknik largohet nga pankina e një ekipi në La Liga të Spanjës.

Me një deklaratë të shkurtër, Almeria njoftoi vendimin. Gaizka Garitano nuk është më trajneri i klubit të fundit në La Liga:

“UD Almería dhe Gaizka Garitano arrijnë një marrëveshje që i jep fund marrëdhënies. Klubi falënderon trajnerin për profesionalizmin e treguar gjatë periudhës së tij si ‘kuqebardhë’ dhe i uron fat të mirë në ardhmen”. Në një njoftim të mëpasshëm për shtyp u bë i ditur emri i trajnerit të ri: është Pepe Mel, i cili ka nënshkruar deri në qershor.

Almeria nuk ka fituar ende asnjë nga 28 ndeshjet e ligës që ka luajtur deri më tani. Rekordi i Garitanos ishte 7 barazime dhe 12 humbje në pesë muaj. Ai kishte marrë detyrën nga Viçente Moreno.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!