Rikthehet Superiorja, Tirana pret Egnatian në Elbasan

Kupa e luajtur gjatë mesjavës, i’a lë vendin ndeshjeve të javës së 27-të (e fundit e fazës së tretë) të Abissnet Superiore dhe atyre të javës së 23-të të Kategorisë së Parë.

Në këtë pikë të garës të gjitha skuadrat janë në kërkim të objektivëve specifikë me Egnatian kryesuese dhe Kukësin që mbyll tabelën.

Superiorja do të jetë e ndarë në dy ditë. Filimisht të dielën dy supersfida në Rrogozhinë dhe Elbasan me duelet përkatëse Erzeni- Partizani dhe Tirana- Egnatia.

Të hënën tre ndeshjet e tjera: Kukësi- Laçi, Skënderbeu- Vllaznia dhe në Durrës, Dinamo Siti- Teuta.

Abissnet Superiore, java e 27: (e diel e hënë)

Erzeni- Partizani 14:00

Tirana- Egnatia 17:00 (në ‘Elbasan Arena’)

E hënë:

Kukësi- Laçi 14:00

Skënderbeu- Vllaznia 17:00

Dinamo Siti- Teuta 17:00 (në Niko Dovana’) /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!