Milani drejt shitjes, takimi ditën e Formula 1

Milan shumë pranë shitjes te fondi PIF. Palët takohen në Arabinë Saudite.

Takimi i drejtuesëve të Red Bird (Kardinale apo tjetër) dhe të interesuarëve të fondit PIF- shkruan Repubblica – është për këtë fundjavë, ndërsa në Arabinë Saudite, me rastin e GP të Formula 1, duhet të zhvillohet një përballje tavoline mes palëve. Në fakt PIF po analizon llogaritë e kuqezinjve përmes kujdesit të duhur dhe një vendim do të vijë në fund të muajit.

Kështu, javët në vijim do të shërbejnë për të sqaruar aspektet ekonomike të operacionit të mundshëm, pjesëmarrjen e grupit të ri dhe ndoshta për të planifikuar transferimin e aksioneve të shumicës brenda një kohe afatmesme. Duket më se e qartë se paraprakisht ata që hedhin para duan të kenë edhe fuqinë për të vendosur.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!