Kontrolli hetimor te Milan, reagon klubi

Hera e tretë që Prokuroria heton kuqezinjtë për parregullësi financiare, klubi thotë se është rutinë.

“Në lidhje me kontrollon që u bë sot në selinë ‘Casa Milan’, kompania “AC Milan” është palë e tretë dhe nuk ka lidhje me procedurat për blerjen e saj në gusht të vitit 2022.

Hetimi i cili përfshin përfaqësuesit ligjorë me fuqi nënshkruese, Xhorxhio Furlani dhe Ivan Gazidis, drejtori aktual dhe i mëparshëm, hipotezoni komunikime të pasakta me autoritetin mbikëqyrës kompetent. Kompania po ofron bashkëpunim të plotë me autoritetin hetues”.

Kështu shkruhet në një shënim të lëshuar nga Milan pas kërkimeve të sotme të Policisë Financiare në selinë e klubit dhe regjistrimit të drejtorit aktual Xhorxhio Furlani në regjistrin e të dyshuarve, së bashku me ish-CEO Ivan Gazidis, për pengim të veprimtarisë mbikëqyrëse të FIGC-së.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!