Kreu mbetet i Bylis, Burreli i Himës mund Flamurtarin

Sfida e fundit luajtur në orën 18:00 ndërmjet AF Elbasanit dhe Luzi 2008 përfundoi 2-1

Nis me një befasi të madhe turi i fazës së tretë i Kategorisë së Parë. Jashtë parashikimit, Flamurtari i Vlorës thyhet 0-1 nga Burreli në Vlorë në një duel i cili u vendos nga një gol i futbollistit të dinastisë Farruku (në letra Ferruku) në të 49′.

Fitore të vyer arriti edhe Vora e cila shihet si vetmja skuadër e momentit që mund të tentojë të kapë zonën e dy vendeve të para. Mundi 3-0 Besën e Kavajës me tre gola të fraksionit të dytë.

Spektakolare edhe sfida në Peshkopi ndërsa dibranët thyen në fund Lushnjën 2-1. Bylis vijon arratinë pasi sot kaloi 2-1 Tomorin e vendit të fundit. Zgjohet Apolonia. Skuadra fierake mposhti Kastriotin 2-0.

Java e 23-të, shifrat:

Apolonia- Kastrioti 2-0

Bylis- Tomori 2-1

Vora- Besa 3-0

Flamurtari- Burreli 0-1

Korabi- Lushnja 2-1

AF Elbasani- Luzi 2008 2-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!