Luzi 2008 surprizon Bylisin, AF Elbasani mposht Besën dhe merr kreun

Java e 24 e Kategorisë së Parë prodhoi gola dhe disa surpriza. Më evidentja ajo e luajtur në Vorë aty ku Luzi 2008 pritës, mundi kryesuesit e Bylis 3-1.

Fitore e vyer për Burrelin e cila kalon Vorën pretendente. Flamurtari merr tri pikë në Fushë Krujë me Kastriotin ndërsa AF Elbasani tregohet i pamëshirshëm me Besën në Luz të Vogël.

Në Peshkopi Korabi vuajti me Tomorin por në fund arriti të kalojë përpara 2-1. Pa fitues derbi i Myzeqesë mes Lushnjës dhe Apolonisë 1-1.

Kategoria e Parë, java e 24:

Shifrat

Kastrioti-Flamurtari 0-2

Besa- AF Elbasani 0-5 (në Luz)

Burreli- Vora 2-1

Luzi 2008-Bylis 3-1 (në Vorë)

Korabi- Tomori 2-1

Lushnja- Apolonia 1-1/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!