MotoGP/ Starton Botërori 2024, kalendari

Në 9 mars nis zyrtarisht Botërori i Moto GP me garën e parë që do të zhvillohet në Losail të Katarit.

Kampioni i Botës në fuqi Françesko Banjaja sërish pritet të jetë favorit pasi në testet e para me Ducati-in e tij është shfaqur mjaft i shpejtë. Edhe Ducati Gresini dhe Ducati Pramac të shpejtë në prova.

Mark Markez i cili këtë botëror do të garojë mbi motorin italian tregoi klasin e tij. Megjithatë Peko Banjaja tha se: ‘këto janë vetëm teste’ duke ulur euforinë në vigjilje të sezonit të ri.

Kalendari 2024:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!