Alves merr dënimin nga Gjykata e Barcelonës

Gjykata e Barcelonës ka dënuar përfundimisht Dani Alves me katër vjet e gjashtë muaj burg për sulmin seksual ndaj një femre në një diskotekë në Barcelonë.

E gjitha ngjau në natën mes 30 dhe 31 dhjetorit 2022, ku ish-mbrojtësi i krahut blaugrana dhunoi një vajzë në banjat e klubit të natës në Barcelonë.

Ai po ashtu është dënuar me plus pesë vjet lirim me kusht dhe i pamundur për të komunikuar me viktimën për nëntë vjet e gjashtë muaj.

Gjithashtu braziliani do të paguajë shpenzimet ligjore dhe gjobë prej 150 mijë eurosh në drejtim të vajzës së përdhunuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!