Sulmuesit kuqezinj, gola të rëndë në Europë

Muyrto Uzuni i shënon dy gola me fanellën e Granadës në 45′ Real Socidadit duke shkuar te goli i nëntë sezonal.

Dy gola edhe Sokol Cikalleshi në barazimin 2-2 të Koniaspor ndaj Adana-s.

Më herët po në Superligën turke Rei Manaj gjeti të vetmin gol (15 gola në total) për Sivaspor në humbjen 1-2 me Alanaispor aty ku aktvizohen Fidan Haliti dhe Florent Hadërgjonaj.

Marvin Çuni fiton një penallti me Frozinonen (vjen nga një dëmtim i gjatë) mirpo fitoi skuadra vendase e Sasuolos e cila pati Nedim Bajramin në fushë 90′ ndërsa në pjesën e dytë u aktivizua edhe Marash Kumbulla.

Në sfiden Bolonja- Inter (0-1), Kristjan Asllani u hodh në fushë në minutën e 61′.