Shuhet ikona gjermane Brehme

Andreas Brehme ka ndërruar jetë këtë fillimjavë. Ish- futbollisti i Bajernit, Interit dhe kombëtares së Gjermanisë, u shua në orët e para të së hënës pas një arresti kardiak.

Brehme ka qenë edhe trajner futbolli, ndërsa mbahet mend për golin e fitores për Gjermaninë në finale e Kupës së Botës “Italia 1990” kundër Argjentinës (1-0). Ai ndrroi jetë në moshën 63 vjeçare.

Vetëm pak muaj më parë një tjetër legjendë gjermane e futbollit si Bekenbauer u largua përgjithmonë…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!